Kuřice

Nabízímeckuřice vhodné k chovu.

Slepice DOMINANT CZ je možné zařadit do kategorie středně těžkých plemen nosného typu drůbeže.

Na vytvoření dnešních moderních syntetických linií a jejich kříženců se podílely zejména komerčně uplatňované intenzivně šlechtěné linie Rodajlendek, Plymutek, Sussexek a Leghorn.

Pro název výchozích linií a hybridizačního programu je rozhodující zbarvení peří a barva skořápky vajec. Označení linií zkratkou vychází z u nás vžitého anglického názvu (stejně jako barevné linie) s uvedením čísla linie.

Současný genetický program DOMINANT CZ je tvořen základními osmi liniemi nosného typu slepic, které jsou zařazeny do Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů zvířat významných pro výživu a zemědělství (dle Rozhodnutí Mze ze dne 23.5. 2007 )

Snáška nosnic finálních hybridů DOMINANT CZ je v rozmezí 307 až 318 vajec při hmotnosti vajec od 57,6 g do 61,3 g, při konverzi 140 až 148 g krmiva a hmotnosti v 74 týdnech stáří od 2 do 2,4 kg.

Linie nosného typu slepic

Základních 8 linií je podle genetických markerů (podle projevu jednotlivých alel genů zodpovědných za zbarvení kůže, peří, zbarvení skořápky vajec a rychlost opeřování u jednodenních kuřat rozděleno do zhruba 20 sub-linií a do řady dalších novošlechtění.


Novinky

Nosnice Dominant

Máme nosnice k odběru. Slepice DOMINANT CZ je možné zařadit do kategorie středně těžkých plemen nosného typu drůbeže.

Více >>

Králíci

Připravujeme pro Váš chov mladé samice králika, pokud máte zájem o mladé samice do vašeho chovu neváhejte a kontaktujete nás .

Více >>

Adresa: Farma Dostál - V Lukách 646, 788 13 Rapotín

Tel: +420 583 242 133

Vítejte na Farmě Dostál  |  Kuřice  |  Králíci  |  Kontakt  |  Novinky  |  Stránka nenalezena  |  Elektromont Rapotín s.r.o.

Created by Netsimple